Dlaczego warto skorzystać z usług kalibracji alkomatów w Warszawie?

Regularnie jeździsz samochodem i chcesz mieć pewność, że wypite uprzedniego dnia wino nie uniemożliwi Ci kierowania o poranku? Alkomat to bardzo przydatne urządzenie, które pozwala szybko sprawdzić trzeźwość kierowcy, jednak każdy przyrząd badawczy powinien pracować rzetelnie. Żeby to zapewnić, sprzęt musi zostać skalibrowany według określonych wzorców.

Okazuje się, że po pewnym czasie używania alkomatu, nawet najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie modelu, jego czujnik może nie pracować już tak skutecznie. To sprawia, że wyświetlane wyniki będą odrobinę różniły się od normy, a w przypadku pomiarów trzeźwości nawet małe pomyłki mogą nieść za sobą wiele negatywnych skutków, rozpoczynając od różnych kar w razie kontroli policji, kończąc na stworzeniu zagrożenia na drodze. Dlatego właśnie każdy producent alkomatów informuje swoich klientów o konieczności cyklicznej kalibracji urządzenia. Może być wykonywana wyłącznie w certyfikowanych punktach.

KALIBRACJA ALKOMATÓW W WARSZAWIE

Sprawdź nasze usługi | Jakość poparta certyfikatem
Oferta Promil-Lab.pl

Regularna kalibracja - dlaczego warto?

Dzięki regularnej kalibracji masz pewność, że posiadany alkomat nadal wyświetla rzetelne wyniki. To ważne dla zachowania bezpieczeństwa na drodze, dlatego zapraszamy na kalibrację alkomatu do Warszawy. Standardowo alkomaty powinny być sprawdzane co jakiś czas lub po podanej liczbie odczytów (np. 2000). Im dokładniejszy wynik, tym mniejsze prawdopodobieństwo kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. W tym miejscu warto jednak przypomnieć, że nawet dostosowane urządzenia mogą wykonywać mniej lub bardziej rzetelne pomiary, co jest zależne od jakości czujnika.

Kalibracja alkomatu, na czym polega?

Kalibracja alkomatu polega na sprawdzeniu dokładności pomiarów urządzenia w odniesieniu do wartości wzorcowych. Z pomiaru na pomiar sensor zmienia swoją czujność, dlatego wizyta w serwisie ma na celu przystosowanie oprogramowania do jego aktualnego stanu. Kalibracja alkomatu w Warszawie to zadanie wymagające sporej wiedzy i umiejętności, a także właściwych wzorców. Pracujący dla nas specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i poradzą sobie z większością alkomatów dostępnych na rynku.

Najlepsze punkty kalibracji w Warszawie i w całej Polsce

Potrzebujesz dokonać kalibracji swojego alkomatu? Jeśli szukasz sprawdzonego punktu w Warszawie, możesz udać się do placówek mieszczących się na al. Jerozolimskich 81 lub ul. Wiertniczej 115. Ponadto autoryzowane serwisy kalibracyjne znajdują się między innymi w Sosnowcu, Wołominie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Gdyni, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Przemyślu, Szczecinie i nie tylko. Każdy z punktów działa wedle jasno określonych standardów i zapewnia rzetelną kalibrację alkomatów półprzewodnikowych i elektrochemicznych.