Jak działa alkomat policyjny?

Alkomat to szczególne urządzenie, służące do dokładnego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie da się ukryć, że prędzej czy później każdy kierowca będzie miał z nim do czynienia, chociażby w trakcie kontroli drogowej. Tego rodzaju sytuacja może generować niepotrzebny stres, z uwagi na możliwe rozbieżności w pomiarach między alkomatem tańszym, przeznaczonym na prywatny użytek, a bardziej profesjonalnym urządzeniem, z którego korzystają służby mundurowe. Wiele osób zastanawia się, jak działa alkomat policyjny i czy istnieje duża różnica między nim a tańszymi alternatywami.

Alkomat policyjny bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Otrzymane pomiary sygnalizowane są wyjątkowo prosty sposób - bo poprzez widoczne diody w różnych kolorach. Zielony oznacza stężenie poniżej 0,11 promila. Żółty kolor to przedział od 0,12 do 0,21 promila, a czerwony - powyżej 0,20 promila. Niektóre modele posiadają dodatkowo wskaźnik liczbowy na wyświetlaczu.

KUP TERAZ

Sprawdź nasze alkomaty - Kup alkomat dowodowy
OFERTA

Czym różni się alkomat policyjny od zwykłego?

Alkomaty dzielą się na dwie grupy - te używane w czasie policyjnych kontroli drogowych oraz na komisariatach oraz do użytku prywatnego. Wielu posiadaczy tego drugiego rodzaju urządzeń może zastanawiać się nad najbardziej widocznymi różnicami pomiędzy tymi typami. Najważniejszym rozgraniczeniem może być przede wszystkim dokładność pomiaru. W przeciwieństwie do zwykłego urządzenia, ten wykorzystywany na komisariatach jest wyjątkowo czuły. Alkomat policyjny prezentuje w tym zakresie zdecydowanie największe możliwości.

Alkomat policyjny, czyli bezpieczeństwo w każdym calu

Pomiar zawartości alkoholu we krwi jest niezwykle ważną czynnością, szczególnie jeśli nie wiesz, czy w danym momencie możesz wsiąść za kierownicę. W takim przypadku wysoce niewskazane jest korzystanie ze złej jakości urządzeń, które mogą nie prezentować prawdziwego wyniku. Alkomat policyjny charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością sensoryczną, dzięki której każdy rezultat jest wysoce dokładny i pomaga ocenić rzeczywisty stan kierowcy. Jego zastosowanie daje wyraźny obraz trzeźwości danej osoby.

Dlaczego warto mieć profesjonalny alkomat policyjny dowodowy?

Nie musisz już czekać na kontrolę drogową, aby z dużą dokładnością określić swój stan. Poruszając się na drodze, wysoce wskazane jest badanie przeprowadzone samodzielnie, które od razu dostarczy Ci niezbędnych informacji dotyczących Twojego stanu. Taki szczególny poziom bezpieczeństwa zapewnia jedynie wysokiej jakości alkomat policyjny. Dodatkowym ułatwieniem w odczytywaniu pomiarów jest wygodny dotykowy ekran TFT, dzięki któremu bez trudu uzyskasz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przeprowadzonego badania. Do dyspozycji są trzy tryby pomiarowe, w zależności od czasu koniecznego na ich przeprowadzenie.

Czym charakteryzuje się alkomat przesiewowy?

Alkomat przesiewowy jest jednym z dwóch rodzajów alkomatów najczęściej używanych przez funkcjonariuszy w czasie kontroli drogowych, czy też na komisariatach. Przesiewowa wersja alkomatu zdecydowanie najlepiej sprawdza się w trakcie kontroli, kiedy to konieczne jest przeprowadzenie wielu pomiarów w stosunkowo krótkim czasie. Najważniejszą zaletą tego rodzaju urządzenia jest brak konieczności użycia ustnika, który musiałby być wymieniany. Alkomat przesiewowy to także niesamowita wygoda w aspekcie odczytu - wystarczy obserwować czytelne diody.